ЦСКА постигна много ценна победа при гостуването си на Литекс и оглави временното класиране в "А" група с пълен актив от 9 точки. Единственият друг отбор с толкова точки е Локомотив (София), но "железничарите" са с по-лоша голова разлика. "Червените" спечелиха с 1:0, а единственото попадение бе дело на Тиаго Силва в 20-ата минута. Бразилецът се разписа след отлично центриране на Йордан Тодоров. Отборът на Пламен Марков игра разумно и създаде няколко положения през първото полувреме. Домакините също имаха своите шансове, но Новакович и съотборниците му не успяха да ги реализират. След почивката темпото значително намаля, ЦСКА главно защитаваше преднината си, а Литекс нямаше идея как да стигне до изравнително попадение.

Въпреки проблемите, продадените основни футболисти през лятото, тежката програма и неубедителната игра, ЦСКА успя да постигне три поредни победи от началото на първенството. След успехите срещу Черно море във Варна и срещу Локомотив (Пловдив) дойде този в Ловеч. "Червените" отново не блестяха, а завърналият се в игра Еуген Трика разочарова с изявите си, но играха като отбор. Те започнаха доста активно срещата, като Велизар Димитров и Флорентин Петре постоянно тормозеха защитата на домакините. Първата опасност пред вратата на Вутов бе диагонален шут на Петре, който вратарят на Литекс отрази.

За "оранжевите" отлични действия демонстрира Джемал Берберович, който често се включваше в атаките на своя тим. В 20-ата минута Йордан Тодоров проби отдясно и центрира, а Тиаго Силва засече топката и откри резултата. Тимът на Люпко Петрович се опита да отговори бързо, но Новакович пропусна от изгодна позиция. ЦСКА се справи с опита на домакините да натиснат и организираше опасни контраатаки. След едно центриране от ъглов удар топката стигна до Велизар Димитров, който стреля над вратата. В 35-ата минута главният съдия Христо Ристосков отсъди непряк свободен удар за връщане на топката от Якирович към Ивайло Петров. Йеленкович стреля след изпълнението, но топката се отби от стената.

След почивката ЦСКА се дръпна назад с основна цел да пази резултата. Това не донесе обичайните проблеми при тази ситуация, като Литекс нямаше идеи как да стигне до изравнителен гол. В началото на втората част страничният съдия вдигна несъществуваща засада при прекрасен пас към Тиаго Силва, която породи доста спорове и негодуванието на "армейците" след срещата. До края на двубоя почти нямаше интересни моменти. Гостите организираха 2-3 пъти успешно контраатаки, които не доведоха до нищо, а домакините се отчетоха с неточен удар с глава на Сандриньо, неуспешен опит на Новакович да спре топката в прекрасна позиция и опасен удар на Живко Желев след заучено изпълнение на фаул. В края на мача все пак Новакович вкара топката в мрежата на съперника, но попадението бе отменено заради засада.

ЛИТЕКС - ЦСКА 0:1
0:1 - Тиаго Силва (20)

ЛИТЕКС: Вутов, Венков (46 - Занев), Сичеро, Кирилов, Берберович, Йеленкович, Груич (55 - Паланков), Манолев, П. Златинов (76 - Желев), Сандриньо, Новакович

ЦСКА: Ив. Петров, Р. Петров (87 - Юруков), Тунчев, Котев, Й. Тодоров, Тиаго Силва, Якирович, Г. Илиев, Трика (89 - Мартос), Петре, В. Димитров (92 - Гийом)