ЦСКА победи Динамо (Тирана) с 4:1 на стадион "Българска армия". Така "червените" постигнаха общ резултат 5:1 от двата мача от първия квалификационен кръг на Купата на УЕФА и си осигуриха място във втория предварителен кръг. Изненадващо албанците поведоха в 12-ата минута с попадение на Кастел. Трика успя да изравни в 36-ата минута и това успокои отбора на Пламен Марков. До почивката "армейците" създадоха няколко положения, а през второто полувреме бяха господари на терена. ЦСКА отбеляза нови три гола през втората част, като отново румънците в тима бяха над всички. Първо се разписа Фуртадо, след него второ попадение регистрира Трика, а крайният резултат бе оформен от Петре.

Пламен Марков пусна Велизар Димитров като титуляр, а изненадващо в стартовата единайсеторка бяха испанецът Мартос и Тунчев, а на резервната скамейка остана Тиаго Силва. "Червените" контролираха събитията от началото на срещата, но получиха гол в 12-ата минута. След изпълнение на пряк свободен удар и остро центриране топката стигна до Зоран Кастел, който откри резултата. Попадението попари домакините и те нямаха идея как да променят развоя на срещата. Те не се представиха на нужното ниво през първата част, но успяха да стигнат до изравняване в 36-ата минута. Еуген Трика се възползва от добро центриране и разстреля вратаря на съперника от близко разстояние. В края на първото полувреме ЦСКА упражни натиск и можеше да поведе. Най-чистото положение бе създадено от Велизар Димитров, като след негов удар топката се удари в гредата.

След почивката играта бе коренно различна. Тимът на Пламен Марков показа доста по-стойностна игра и заслужено стигна до нови три гола. Още в началото на втората част Фуртадо и Трика осигуриха победата на "червените". Попадението на португалския нападател стана след прекрасен пробив на Велизар Димитров, който центрира, вратарят на Динамо изби и топката попадна във Фуртадо. Асистенция за втория гол на Трика в срещата пък регистрира капитанът Валентин Илиев. Последваха няколко пропуски пред вратата на албанците, дело на Петре, Вальо Илиев и Якирович. Освен Велизар Димитров и Трика много силен мач изигра Флорентин Петре, който оформи крайното 4:1 в 75-ата минута. След четвъртото попадение и двата отбора намалиха значително темпото, като срещата се доиграваше.

ЦСКА - ДИНАМО (ТИРАНА) 4:1
(ЦСКА се класира за втория квалификационен кръг на Купата на УЕФА с общ резултат 5:1)

0:1 - Кастел (12)
1:1 - Трика (36)
2:1 - Фуртадо (50)
3:1 - Трика (53)
4:1 - Петре (75)

ЦСКА: Ивайло Петров, Роберт Петров, Тунчев (73 - Котев), Валентин Илиев, Мартос (46 - Якирович), Йордан Тодоров, Георги Илиев, Петре, Трика, Велизар Димитров, Фуртадо (65 - М. Манолов)

ДИНАМО (ТИРАНА): Лика, Кастел, Аликай, Ксафа, Папа Диоп, Ахмати, Асланай, Пема, Делалтиси, Винчетич, Гудияби