ЦСКА победи втородивизионния Ботев (Враца) с 3:2 в последната си контрола преди подновяването на шампионата. Спарингът се игра на стадион "Христо Ботев" във Враца.

Треньорът на "червените" Стойчо Младенов даде шанс за изява на голяма част от резервите и юношите от школата, както и на двама играчи на проби - Нуно Ногейра и Иван Маркович, известен с прозвището сръбския Неймар. Маркович се отчете и с попадение за ЦСКА.

До почивката двата отбора си размениха по един гол от фаул. Най-напред бразилецът Марсиньо изведе ЦСКА в резултата в 28-ата минута с прецизно изпълнение на пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Ботев. Три минути по-късно Цветомир Валериев също от фаул прати топката в мрежата на Томаш Черни за 1:1. ЦСКА можеше да води до почивката, но пропуски направиха Марсиньо на два пъти, Иван Стоянов и Григор Долапчиев.

Второто полувреме изненадващо започна с попадение за Ботев, след като новото попълнение на "червените" Браиан Ереро игра с ръка в наказателното поле и Йордан Апостолов превърна в гол отсъдената дузпа в 52-ата минута.

Само за четири минути ЦСКА направи пълен обрат, след като в 56-ата минута Иван Маркович изравни за 2:2 със силен удар. В 60-ата минута носещият капитанската лента на ЦСКА в този мач Антон Карачанаков донесе победата на "армейците" с попадение след центриране на Ереро.

Съставите на дваха отбора:

Ботев (Враца): Цветковски (46-Митов), Дзита, Савич, Иванов, Пейчев (82-Найденов), Апостолов (84-Каменов), Валериев (50-Цветков), Илиев, Ненов, Романов, Коен

ЦСКА: Черни, Менди, Ереро, В. Попов, Марсиньо, Витанов, Карачанаков, Стоянов, Долапчиев (80-Ангушев), Ногейра (46-Чапаев, 71-Александров), Маркович