ЦСКА постигна победа с 3:1 в приятелска среща с Локомотив (София), която се игра на стадиона в "Надежда". Двата тима от различните почиват тази седмица, съответно в горната и долната седмица на първенството в "А" група, но решиха да не губят игрова практика и използваха паузата, за да си организират контрола.

"Армейците" продължиха възходящата си линия и изковаха успеха си още през първото полувреме, като първите две попадения паднаха още в началото на срещата. Още в 7-ата минута Ивайло Чочев се възползва от грешка при изнасянето на вратаря Божидар Митрев и откри резултата. След още 7 минути гол вкара и капитана Валентин Илиев след центриране на Мартин Петров.

В края на първата част и самият Петров също прониза вратата на "железничарите". Бившият футболист на Манчестър Сити и Болтън проби като в най-добрите си години на скорост и реализира за 3:0.

Почетният гол за Локомотив падна в последната минута на мача и бе дело на Джиби Якасонго.

Съставите на двата отбора:

Локомотив (София): Божидар Митрев, Илиян Гаров, Александър Бранеков, Искрен Писаров, Даниел Генов, Антонио Цанков, Набил Тайдер, Даниел Гаджев, Младен Ристич, Люк-Кристофър Матютю,Неманя Миленович

Резерви: Кристиян Кацарев, Том, Маркиньос, Джи Би Якасонго Раул, Димитър Илиев, Румен Трифонов, Марко Ранджелович, Иван Гогов, Антон Славчев

ЦСКА: Райс М'Боли, Стивън Сънди, Джаксън Менди, Валентин Илиев, Мартин Петров, Ивайло Чочев, Апостол Попов, Омар Косоко, Иван Маркович, Жереми Фо-Поре, Иван Стоянов

Резерви: Стоян Колев, Здравко Илиев, Тодор Янчев, Борис Галчев, Марсиньо, Венцислав Василев, Марин Петров, Гуидо Ди Вани, Браян Ереро, Григор Долапчиев, Антон Карачанаков