ЦСКА инкасира втора поредна загуба в началото на сезона в А група. След като бяха надиграни във Вечното дерби преди седмица, днес армейците отстъпиха с 1:2 на гостуващия Черноморец.

Срещата започна повече от отлично за ЦСКА. Още в 20-ата секунда Румен Трифонов откри резултата след пробив на Александър Тонев.

"Червените" продължиха с натиска ив 4-ата минута Тонев уцели гредата. Вместо обаче да нанесат решителен удар домакините допуснаха лек гол в 8-ата минута, когато Хаири изравни с глава.

Две минути преди края на полувремето Педриня изненада отбраната в червено и с удар от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря Караджов за 1:2.

През втората част армейците продължиха да владеят повече топката, но трудно стигаха до положения пред вратата на Борел.

В 67-ата минута при един опит за контраатака на Черноморец Джузепе Акуаро направи фаул срещу откъсващия се Андонов и получи втори жълт картон, с което остави ЦСКА с човек по-малко.

В 76-ата минута Тодор Янчев сътвори най-красивия момент в мача. Капитанът на ЦСКА стреля от близо 50 метра, топката тупна, прехвърли излезлия напред Борел, но се удари в напречната греда.

10 минути преди края положението на ЦСКА стана страшно, след като втори жълт картон получи и Борис Галчев. Така домакините останаха с 9 души на терена.

Червените стигнаха само до още една възможност за изравняване, но удар с глава на Апостол Попов бе спасен от вратаря Борел в 89-ата минута.

За армейците дебют направиха новопривлечените италианци Еспозито и Тибони. Първият започна като титуляр и остана на терена до 51-ата минута, когато бе заменен от Апостол Попов. Нападателят Тибони се появи в игра в 60-ата минута. И двамата обаче не се запомниха с нищо съществено.

След този мач Черноморец събра 4 точки, докато ЦСКА е с 0 и две поредни загуби.