Славия победи Любимец с 3:0 в реванша за Купата на България, след като първата среща бе завършила 2:2. Този път първодивизионният тим не допусна подценяване и изненада и с лекота се наложи над съперника си, за да продължи напред в надпреварата.

Всички голове паднаха през първото полувреме, а вторите 45 минути бяха просто доиграване на вече решен мач и не предложиха нищо интересно.

Още в 3-ата минута Петър Димитров откри резултата за Славия, след като засече с глава центриране на Здравко Лазаров в наказателното поле. Само две минути по-късно резултатът вече беше 2:0 – Иван Коконов отбеляза хубав гол със силен удар от 20-ина метра, при който обаче имаше и рикошет.

Силната игра на „белите” продължи и в 31-ата минута Здравко Лазаров се отличи с невероятен пропуск – от много изгодна позиция в малкото наказателно поле, той прати топката в аут. Все пак е 45-ата минута дойде и третият гол за Славия – след центриране отляво на Петър Димитров, Мартин Димов си вкара автогол с глава в опита си да изчисти топката.

След реванша Славия продължава напред за Купата на България с общ резултат 5:2. Очаква да разбере името на съперника си.