Александър Томов ще продължи да движи делата на ЦСКА и след очакваната смяна на собствеността през лятото, съобщиха запознати пред в. „Стандарт”. Шефът на Надзорния съвет на клуба е бил поканен на разговор от милиардера Константин Жеваго. Очаква се точно 34-годишният депутат на Украйна да вземе мажоритарния пакет акции на червените. Жеваго е предложил на Томов да запази поста и гарантирал, че ЦСКА ще получи доста солиден финансов гръб. Украинецът вече беше веднъж в София, за да внесе офертата си за "Кремиковци" в Министерския съвет.

Обнадежден, Александър Томов успокои феновете на тима на нова среща, проведена вчера в столично заведение. На нея присъстваха още Димитър Пенев и финансистът на клуба Митко Стефанов. Очаква се Стратега от Мировяне да стане №1 по спортно-техническите въпроси. Иначе казано, оглавяваният от Пената Селекционен съвет ще получи голямата отговорност при трансферите. На Томов явно му е писнало да харчи грешни пари за чужденци и политиката ще бъде преориентирана към млади български таланти.

Изданието допълва, че медицинският щаб на ЦСКА е получил „жълт картон”. Причината - контузиите на Неи и Вуядинович, които са аут за супербитката с Литекс. Лекарите объркали диагнозата на черногореца. Никола може да потегли на преглед в чужбина. Неи също не може да бъде излекуван цяла зима.