Отборът на Светкавица (Търговище) надви русенския Дунав с 3:2 в дербито на севера от 16-ия кръг в Източната "Б" група. С победата домакините се изравниха по точки със своя съперник на 4-тата позиция. Светкавица поведе с класическото 3:0, но 2 гола на Кристиян Кристиянов в последните 20 минути поставиха под въпроса успеха.

В Шумен местният тим изтръгна 1:0 срещу Несебър с гол на Филипов в 71-вата минута. Успехът позволи на Шумен да се доближи на 4 точки от втория Нафтекс преди утрешния двубой на бургазлии.

В изключително напрегнат мач в Сливен местният тим допусна поражение с 0:1 от Калиакра (Каварна). В 15-ата минута племенникът на Йордан Лечков Иван Стоянов изпусна дузпа, а в 89-ата минута Иван Караджов донесе трите точки на Вили Вуцов и компания.

В другия мач, започнал в 15,30 часа, Добруджа и Хасково направиха 1:1 в Добрич. Лидерът на Изток Черноморец 1919 играе по-късно днес срещу Марица в Бургас.

Всички резултати от Източната "Б" група, 16- и кръг:

Шумен - Несебър - 1:0
Добруджа - Хасково - 1:1
Сливен - Калиакра (Каварна) - 0:1
Светкавица (Търговище) - Дунав (Рс) - 3:2
От 18,00 часа:
Черноморец 1919 (Бс) - Марица (Пд)

Утре:
Спартак (Пд) - Нафтекс (Бс)
Локомотив (Сз) - Миньор (Рд)

АЛЕКСАНДЪР ДИМИТРОВ