Третодивизионният Струмска слава измъкна равенство 0:0 у дома срещу Черно море в първи мач от 1/16 финалите в турнира за купата на България. Пред близо 350 зрители на градския стадион в Радомир домакините първи имаха възможност да вкарат гол, но удар на Зюмбюлев беше спасен с вещина от вратаря на варненци Пламен Колев.

След това Черно море постепенно започна да контролира събитията на терена и в края на полувремето на два пъти Георги Божилов опита красиви удари, но топката излезе в аут и в двата случая.

В първата част на второто полувреме Черно море изпусна да реши крайния изход на двубоя. Първо Илиян Капитанов не успя да се разпише, след като отправи силен диагонален удар, а пет минути по-късно Мирослав Манолов излезе сам срещу вратаря Василев, но стражът на домакините спаси.

Последната изгодна ситуация в полза на "моряците" беше пропусната от Живко Атанасов четвърт час преди края. Защитникът на Черно море остана на стрелкова позиция, но отново би във вратаря на Струмска слава.

Реваншът във Варна ще се играе след три седмици.