Отборът на Пирин ще играе среащата си от първия кръг от пролетния дял на "А" група на своя стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Момчетата на Стефан Грозданов ще се изправяр срещу Локомотив (София) на 21 март.

През есенния полусезон Пирин приемаше своите съперници на стадион "Осогово" в Кюстендил заради ремонт на клубното съоръжение в Блавоеград.   

Изпълнителният директор на клуба Христо Дундалов е убеден, че тимът няма да изпадне от "А" група.

"Не съществува опасност да изпаднем. Вярно е, че в контролите резултатите не са добри, но това не ни притеснява. Пирин има своето място в "А" група", коментира Дундалов.  

Наставникът на Пирин Стефан Грозданов заяви, че основната му цел е тимът да демонстрира постоянни игри.

"Трудно ми е да говоря за класиране, ясно е, че няма да се борим за челните места. Моята основна цел е да стабилизираме Пирин и отборът да има своето постоянно място в елита, дори и ако се намали форматът на "А" група. Продадени бяха най-добрите ни футболисти, които бяха интелектуалната ни сила. Не могат да се извадят чиповете от един компютър и той да продължи да работи", каза Грозданов. 

Специалистът допълни, че продължава да търси класен нападател.