България загуби от Сърбия с 0:1 контролна среща играна на стадион "Васил Левски". Това е първо поражение на тима под ръководството на селекционера Лотар Матеус.Двубоят бе дебют за германеца пред българска публика. Едва около 1000 зрители  дойдоха да наблюдават двубоя в дъждовната вечер.

Единствения гол в мача вкара Никола Жигич 10 минути преди края. Нападателят влезе като резерва през второто полувреме, отбеляза гол, а в последната минута получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена. Българите владееха инициативата през първото полувреме, но атаките им се разбиваха около наказателното поле, където отлично играеха звездите на сърбите от Премиершип Видич, Коларов и Иванович подкрепяни от играча на лидера в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) Суботич.

В 29-а минута Валери Божинов можеше да даде преднина за домакините, но не успя да се възползва от грешка на Адем Ляич и ударът му не попадна в целта. Малко по-късно селекционерът на България Лотар Матеус направи принудителна смяна, след като нападателят Димитър Рангелов се контузи и на негово място влезе Николай Димитров.

В края на полувремето гостите можеха да поведат след удар от фаул на Александър Коларов, но топката рикошира в стената и мина на сантиметри от гредата. Секунди по-късно Радослав Петрович бе оставен сам в наказателното поле, но стреля в аут.

Веднага след подновяването на играта Зоран Тошич проби от ляво, но стреля от външната страна на мрежата. През втората част двамата селекционери извършиха множество смени, което накъса ритъма на игра. В 65-а минута капитанът на българския отбор Мартин Петров отстъпи мястото си на Владимир Гаджев и даде лентата на Ивелин Попов.

Сърбите стигнаха до единственото попадение в 80-а минута след гол на Никола Жигич, който бе изведен зад защитата на домакините, овладя топката на гърди и с лекота преодоля вратаря Николай Михайлов за 0:1.

България: Николай Михайлов, Живко Миланов (65-Николай Бодуров), Иван Иванов, Йордан Милиев, Петър Занев, Станислав Генчев, Христо Янев, Мартин Петров (65-Владимир Гаджев), Димитър Рангелов (30-Николай Димитров), Ивелин Попов, Валери Божинов (53-Димитър Макриев)

Сърбия: Боян Йоргачевич, Бранислав Иванович, Неманя Видич (66-Слободан Райкович), Невен Суботич, Александър Коларов, Радослав Петрович (46-Иван Радованович), Ненад Милияш (66-Веселко Тривунович), Марко Мирич (74-Миралем Сюлеймани), Зоран Тошич, Адем Ляич (84-Павле Нинков), Драган Мърджа (46-Никола Жигич)