Младежкият национален отбор на България загуби изключително нелепо с 1:2 гостуването си на Словения в мач от европейските квалификации.

Възпитаниците на Михаил Мадански пуснаха гол в 92-ата минута и допуснаха втора загуба в този цикъл.

Така нашите вече имат две победи, два равни и две загуби, което им отрежда третата позиция, но с два мача повече от лидерите Русия и Дания, които все още нямат загуба.

Словенците имаха надмощие в определени моменти, но като цяло първото полувреме беше равностойно. В 23-ата минута Илия Мунин сбърка, като преди това и хората от средата на терена не изчистиха топката. Ударът на Блаж Върховец рикошира в Асен Георгиев и влезе в мрежата на България.

До края на първата част Китанов направи едно добро спасяване, а веднъж Вучкич стреля в аут. В 38-ата минута пък Александър Колев с глава не нанесе достатъчно силен удар и вратарят Юг улови.

Началото на второто полувреме беше за домакините, но нашите дадоха добър отпор в средата на терена и направиха няколко добри влизания. В 54-ата минута Едисон Йорданов овладя топката на границата на наказателното поле, преодоля един противник и по диагонала вкара в долния десен ъгъл на Юг.

В 67-ата минута Вучкич можеше да отбележи гол, след като засече топката от дясно с глава, вратарят Китанов я улови пред голлинията, но после се оказа, че страничният съдия е маркирал засада. В 74-ата минута нов удар на Вучкич беше спасен от Китанов, който в първия момент изпусна топката, но нямаше кой да го притесни.

Двата отбора заредиха атаки към вратите, а в 83-ата минута шанс се откри за Радослав Кирилов. Крилото на италианския Карпи обаче се засуети, опита да стреля и не потърси комбинация, вследствие на което му беше блокиран удара. Три минути по-късно домакините имаха ситуация, като техен гол беше отменен заради засада. Във 2-ата минута на добавеното време обаче постепенна атака, започнала от ляво стигна до границата на наказателното поле, Стефан Велков отби топката, но тя попадна в Шпохар, пратил я с удар по земята в мрежата.

Европейски квалификации за младежи до 21 години, група 2:

Словения (до 21) - България (до 21) 2:1
1:0 Блаж Върховец (24), 1:1 Едисон Йорданов (53), 2:1 Андраж Шпохар (90+3)

Русия (до 21) - Дания (до 21) 0:2
0:1 Йенс Йонсон (49), 0:2 Николай Брок-Мадсен (52)

6. Aндора 5 0 1 4 1-16 1

Следващи мачове, на 15 ноември: България - Дания, Андора - Естония, Словения - Русия