Славия победи Локомотив (София) с 2:1 на стадиона в квартал "Надежда" в първи мач от осминафиналите на турнира за купата на България.

Домакините откриха резултата още в седмата минута благодарение на точен удар на испанеца Сота. След почивката обаче "белите" подобриха играта си и вкара две попадения.

В 53-ата минута Стефан Велков засече с глава центриране на Чавдар Янков. Осем минути преди края на двубоя Атанас Курдов донесе успеха на Славия с красив удар. Реваншът е на 15 ноември от 13:30 часа.

В друг мач Литекс спечели гостуването си на Созопол с 2:1. Домакините първи стигнаха до гол, като точен в 11-ата минута бе Станимир Баев.

"Оранжевите" обаче не допуснаха изненада и обърнаха нещата в своя полза след попадения на Васил Божиков и Александър Цветков съответно в 22-ата и 76-ата минути. Реваншът е на 19 ноември от 14:00 часа в Ловеч.

В четвъртък ще се изиграят още две срещи от тази фаза на надпреварата. Черно море посреща Ботев (Пловдив), а Локомотив (Пловдив) е домакин на Витоша (Бистрица).