Велислав Вуцов започна много силно повторния си дебют начело на Славия. "Белите" надвиха Ботев (Пловдив) на своя стадион с 3:0 в първия мач между двата тима от осминафиналите на турнира за Купата на България.

Още повече, домакините, които нямаха победа в първенството от осем кръга, играха с човек по-малко срещу пловдивчани от 66-ата минута на мача, когато за втори жълт картон бе изгонен Живко Желев.

Иначе, самият Желев откри резултата, след като в 14-ата минута засече центриране от фаул на Здравко Лазаров. Вторият гол на "белите" обаче падна след засада, която не беше отсъдена.

Петър Димитров получи топката по въздуха от Здравко Лазаров, пое си я на гърди и с хубав удар от воле вкара за 2:0. При паса към него обаче се видя, че имаше явна засада.

Димитров все пак вкара и втори гол, в 76-ата минута, когато изпълни прекрасно пряк свободен удар, а по този начин оформи класическата победа за Славия. Реваншът на стадион "Христо Ботев" в Пловдив е в на 16 декември, неделя.