Славия се класира за четвъртфиналите за Купата на България, след като успя да бие Ботев (Пловдив) и в реванша на стадион "Христо Ботев".

"Белите" се наложиха с 1:0 и с общ резултат 4:0 продължават напред в надпреварата. "Жълто-черните", които от 1 януари ще бъдат водени от Станимир Стоилов, не можаха да преодолеят тежкия пасив и трябваше да се примирят с отпадането.

Единственият гол в срещата падна в 33-ата минута. Здравко Лазаров центрира, топката попадна в Попара, който я засече с глава и я прати във вратата на Христо Иванов.

След това домакините наложиха натиск. Неделев центрира от фаул в 40-ата минута, но Петков излезе и улови. След почивката се редуваха опасни положения и пред двете врати.

В 51-ата минута Рахов можеше да изравни, но стреля неточно с глава. Три минути преди края пък "белите" имаха шанс за второ попадение. Златинов излезе срещу Иванов и прокара топката между краката му, но той успя да я хване и предотврати опасността.

В другия неделен сблъсък Нефтохимик и Пирин (Гоце Делчев) завършиха 1:1. В първата среща отборът от Гоце Делчев бе спечелил с 1:0 и с общ резултат 2:1 продължава напред.