Славия нанесе първа загуба на Елин Топузаков в треньорската му кариера, след като победи с 4:2 Левски в дербито на втория ден от международния детския турнир "ДИТ Къп" в Драгалевци при родените през 2001 година.

Сблъсъкът между двете гарнитури бе наблюдаван от "сините" шефове Ясен Петров и Николай Илиев, а на трибуните бе и бившият национал Валентин Найденов.

"Белите" стояха по-добре на терена и се възползваха максимално от малкото грешки в "синята" защита, с което стигнаха да успеха в столичния сблъсък.

Символичните домакини поведоха още в началото на първото полувреме, но до почивката играчите на Елин Топузаков успяха да изравнят след хубав гол с глава.

След паузата "белите" отново успяха да материализират преимуществото си и поведоха за втори път, но бърза контраатака на Левски докара нещата до 2:2 десетина минути преди края.

Славия обаче реши всичко с два нови гола в противниковата врата броениминути преди последния съдийски сигнал, което донесе на тима и крайния успех.

В друг мач от днешната програма ЦСКА отстъпи на сръбския Аполон 4 (Крагуевац) с 3:4, след като на два пъти малките "армейци" повеждаха в резултата. Утре е голямото дерби между "червени" и "сини", а арената отново ще бъде комплекс "ДИТ" в Драгалевци.