на живо

Слабак без успех от 13 години шокира "лъвиците" (ВИДЕО)

Тежък удар за футболните националки в евроквалификациите

Женският национален отбор на България по футбол допусна шокираща загуба в квалификациите за Евро 2025. "Лъвиците" отстъпиха с 2:3 на слабака Армения, при това насред ст. Александър Шаламанов в София.

Така съперничките записаха първи успех в официален мач от 2011 г. насам и сложиха край на серия от 24 загуби. Последната включва разгроми с 0:10 от Норвегия, 0:12 от Полша и 0:19 от Белгия.

Днес селекцията на Силвия Радойска игра силно преди почивката, но изоставаше след гол на Лара Казачиан в 42'. В началото на второто полувреме Вероника Асатрян удвои аванса на гостите.

Снимка: Lap.bg

Националките стигнаха до изравняване чрез Полина Ръсина (61') и Евдокия Попадинова (85' от дузпа), но в добавеното време Ани Сафарян попари тима ни - 3:2 за арменките.

В първия си двубой България се наложи над Казахстан с 1:0, а Армения записа тежко поражение от Румъния с 0:5.

Към баражите за участие на еврошампионата продължават победителите в петте групи на Лига C и трите най-добри втори отбори.