Голямото дерби на източната "Б" група между Нефтохимик и Ботев остана без победител и завърши 2:2 пред около 5000 зрители на стадион "Лазур" в Бургас.
Двубоят бе белязан от три дузпи. Резултатът бе открит от Ботев в 21-ата минута. Атанас Курдов реализира от дузпа, която бе отсъдена заради нарушение срещу самия него от страна на вратаря на домакините Георги Христов.
Отново от бялата точка се стигна до равенство. Петър Колев бе фаулиран при навлизането си в наказателното поле на пловдивчани, а гола реализира Стойко Сакалиев.
В 64-ата Сакалиев сам си изработи наказателен удар и отново той изведе бургазлии напред - 2:1.
Грешка в защитата на Нефтохимик в 75-ата минута обаче доведе до гол на Петър Атанасов, с който бе оформено и крайното 2:2.
В класирането в Източната „Б” група след 6-ия кръг води Черноморец (Поморие) с 13 точки, следван от Етър с 12, Любимец и Нефтохимик с по 11. Ботев е 5-и с 8 точки.
Ето и резултатите от кръга:
Нефтохимик - Ботев 2:2
Черноморец (Поморие) – Любимец 1:2
Доростол – Сливен 1:1
Несебър - Спартак (Варна) 2:0
Етър - Добруджа 2:1

