Литекс се наложи с 1:0 над Черно море в отложения от вчера мач от 8-ия кръг на "А" група. Срещата на градския стадион в Ловеч бе наблюдавана от едва 300 зрители.

Първото интересно голово положение бе за домакините в средата на първата част, когато Нифлор от седем метра, сам срещу вратаря стреля над гредата. През втората част "оранжевите" показаха по-добра игра и откриха резултата в 54-та минута. Нифлор уцели гредата, а при добавката Ивелин Попов бе точен за 1:0.

След това играчите на Черно море на два пъти можеха да стигнат до равенството, но пропуски направи Юруков. Най-големият бе в 88-та минута, когато ударът му срещна гредата. След този кръг Литекс заема четвърто място във временното класиране с 15 точки, а Черно море е на девето място с 10 точки.