Националният отбор на България по футбол вече пристигна в Малта за световната квалификация срещу местния тим, която двата отбора ще играят във вторник (10 септември) от 21:00 часа.

За този мач селекционерът Любослав Пенев разиграва варианти за нов титулярен състав в сравнение с този от мача с Италия в петък. Очаква се на 18-хилядния стадион "Та Кали" българският тим да има три промени, предава пратеникът на вестник "Труд" Владимир Памуков пред bTV.

Почти сигурно в игра се завръща изтърпелият наказание от един мач Георги Миланов. Най-вероятно футболист номер 1 на България за 2012-а ще заеме позицията в халфовата линия на Станислав Манолев, който игра само 53 минути срещу "адзурите". Прогнозира се на десния фланг на защитата да се появи имащият вкус към включванията в атака Радослав Димитров, вместо Йордан Минев. Възможна е и появата на Емил Гъргоров при избраната вече схема 4-4-2 за сметка на Александър Тонев. За тази промяна щабът обаче ще решава в последния момент и според резултатите от тактическите разигравания на официалната тренировка. Подобно и на мача с Италия, Любослав Пенев и сега е засекретил тотално състава и ще го обяви 75 минути преди началото на мача.