Националният селекционер Пламен Марков даде пресконференция в актуално студио "Дерби". Той анализира представянето на тима в световните квалификации - срещу Черна гора, Италия и Грузия.

"Изиграхме добро първо полувреме срещу Черна гора, но след това играта ни се промени и направихме посредствено второ полувреме. Изключително съм доволен от мача с Италия и не споделям мнението на някои медии, че това е един от най-слабите отбори на Италия през последните години. Разочарован съм от бездушието и липсата на амбиции в мача срещу Грузия. Благодарение на шанса, който имахме, не загубихме мача в Тбилиси. Класирането ни за световното първенство до голяма степен минаваше през задължителна победа като гости на Грузия, с подобно поведение обаче няма да стигнем далеч", коментира Марков.

"Аз постоянно призовавам да си дадем сметка, че 1994 година е отминала и трудно ще се повтори при това развитие на нещата. Аз като национален треньор най-много искам това да се случи, но нека да погледнем реалността", добави треньорът.

Селекционерът отговори и на критиките на вицепрезидента на БФС Йордан Лечков към капитана Димитър Бербатов.

"Едва ли очаквате от мен да оспорвам класата на Бербатов. Наистина очаквам много повече от него, но не може отборът да разчита само на един човек", заяви Марков.

Според него варианти за промяна в нападението са единствено Димитър Рангелов и Мартин Кушев.
"От медиите научавам, че съм си подал оставката. В продължение на две седмици се спекулираше с моите думи, че може напролет да не съм селекционер. Това обаче не означава, че съм си подал оставката или, че някой ми я е искал", завърши Марков.