Новакът Пирин поднесе поредната приятна изненада за феновете си, след като разби с 4:1 като гост Черноморец и продължава да е лидер в „А” група с пълен актив от 12 точки. Благоевградчани поведоха набързо с 3:0 и през второто полувреме спокойно доиграха срещата.

В първите минути от мача на на стадион „Лазур” Черноморец се опита да осъществи натиск, но Божилов не успя да се разпише от удобна ситуация. Пирин поведе в 21-ата минута с попадение на Марио Метушев, който наказа грешка в разсеяната защита на домакините. В 30-ата аржентинецът Пиетробон удвои и затвърди мнението, че е едно от откритията на шампионата. Домакините не успяха да се съвземат от шока и до края на полувремето пуснаха още един гол, дело на Витанов.

След почивката играчите на Димитър Димитров – Херо се постараха да обърнат негативния развой и още в 47-ата минута Пламен Крумов се разписа за 1:3. Последваха нови пропуски, а в 71-ата минута двата отбора останаха с човек по-малко заради червени картони на Емил Тодоров от Черноморец и вратаря на Пирин Иво Иваников. Двамата се сблъскаха във въздуха, след което си размениха остри реплики и Антон Генов им посочи пътя към съблекалните.

Пет минути преди края нова нескопосана проява в защитата на Черноморец позволи на Метушев да вкара втория си гол и да оформи крайното 4:1.

В класирането Пирин вече има 12 точки и ще остане начело независимо от развоя на утрешните срещи от кръга.

Черноморец – Пирин 1:4
0:1 Метушев (21)
0:2 Пиетробон (30)
0:3 Витанов (39)
1:3 Крумов (47)
1:4 Метушев (85)

Черноморец: Вл.Стоянов, Трайков - к, Костенски, Кръстев, Пенев, Караканов, Траянов, Марсио (41 – Пл. Крумов), Ш. Ремзи, Божилов, Любенов

Пирин Бл: Иваников, Бодуров, Коемджиев, Георгиев, Дяков - к, Стоев, Витанов, Паланков, Пиетробон (73 – Чавдаров), Метушев, Наков (81 – Дафинов)