Пирин (Гоце Делчев) победи Черно море с 1:0 в първия мач за 2014 г. в "А" група. От тази седмица бе подновена битката в родния шампионат след двумесечната зимна пауза.

Попадението падна в 69-ата минута, когато Любомир Витанов центрира отдясно към наказателното поле, където Васил Панайотов направо връхлетя и стреля. Александър Александров опита да изчисти топката, но вместо това я прати директно в собствената си врата.

Двайсет минути след това вратарят Георги Китанов за малко да сбърка фатално. При една върната топка, Башов се хвърли на шпагат срещу него и след двоен рикошет, топката излезе в корнер.

В 81-ата минута Бакари отклони с глава към Георги Божилов. Той се обърна и успя да му върне, но ударът на Бакари мина на сантиметри от лявата греда на Абди Абдиков.

Тимът на Черно море, който бе напуснат от няколко основни играчи през паузата, така и не успя да намери път към вратата на своя съперник.

Пирин пък постигна едва третия си успех от началото на кампанията. Останалите два са срещу Берое и Любимец.

Благодарение на трите точки, Пирин се изкачи с една позиция и вече не е последен. Тимът от Гоце Делчев е с равен брой точки с Нефтохимик - 12. В събота "шейховете" гостуват на Локомотив (София) в двубой от програмата на 24-ия кръг на "А" група. Черно море пък е шести с 40 точки и рискува да бъде изместен от Ботев (Пловдив) още тази седмица.