Вратарят на младежкия национален отбор и Левски Николай Михайлов ще бъде играч на Фиорентина в следващите пет сезона. ”Бащата на Николай и шеф на БФС Борислав Михайлов бе във Флоренция, за да се договори за условията с нас през тази седмица”, разки лично тим мениджърът на ”виолетовите” Роберто Рипа пред Sportal.bg . ”Той се съгласи с предложения му от нас договор, като се очаква играчът, който е във ваканция в момента, да пристигне в Италия до няколко дни. Така той ще може да мине медицински прегледи и да подпише 5-годишен контракт”, коментира Рипа.

”Желанието на Фиорентина е да привлече Михайлов, като в родния му клуб Левски ще отидат близо 300 000 евро, както е по правилник. Михайлов-старши разговаря с Панталео Корвино, като лично изпълнителният директор на тима го убеди, че иска на всяка цена да вземе сина му в отбора. Фиорентина е клубът в Серия ”А”, който вярва и инвестира най-много в млади и талантливи играчи, като Михайлов. Затова си мисля, че за българския футболист това е голяма крачка напред в кариерата му. ”, допълни Рипа, който е бивш защитник на Перуджа, Удинезе, Фиорентина, Бари, Тернана и Анкона.

”Освен това вярвам, че Михайлов ще се адаптира близо във Флоренция, след като и сънародникът му Валери Божинов се връща в отбора, след като игра под наем в Ювентус. Плюс това Михайлов ще има предимство да тренира с първия отбор, като ще бъде трети вратар на разположение в тима на Чезаре Прандели. През уикендите ще играe мачове за втория отбор, след като е още млад и има нужда тепърва да се адаптира към калчото”, завърши Рипа.

ВЛАДИМИР СТОЯНОВ