Юношеският национален отбор на България до 17 години записа втора победа в своята предварителна квалификационна група за Евро 2013. Момчетата на Методи Деянов сразиха тима на Азербайджан с 4:1 в Сливен и продължават в елитния квалификационен кръг за шампионата през следващата година.

Кирил Десподов откри резултата още в 3-ата минута на мача, след като бе изведен сам срещу вратаря на гостите от Антонио Вутов. В 27-та минута на срещата, Чавдар Ивайлов центрира от пряк свободен удар, а Алеко Алеков с глава покачи на 2:0. Кирил Десподов в 50-ата минута вкара нов гол, след като се възползва от лошо изчистена топка от играчите на гостуващия тим.

Азербайджан върна едно попадение, дело на Хакимов. Той се разписа с глава в 67-ата минута след изпълнение на ъглов удар. Алеков обаче върна гола за българския отбор в 71-ата минута. Той не сгреши с глава на далечната греда след корнер в полза на нашия тим.

В другия мач, който се игра днес, Испания, която преди няколко дни загубиха от нашите "лъвчета" с 0:1, надви Полша с 1:0.

България спечели квалификационната група с актив от 6 точки. С толкова завършиха Полша и Испания, но нашият тим имаше по-добри показатели. Мини "Ла Фурия" остана на 3-то място, но има реален шанс да продължи като един от 2-та най-добри 3-ти от 13-те групи.

В елитния кръг продължават завършилите на първите две места в групите, плюс още два от тези на трета позиция. Тези 28 отбора оформят нови 7 групи по 4 тима, победителите, от които ще играят на европейското първенство.