Нефтохимик пропусна да победи руския Амкар, след като двата тима стигнаха до равенство 3:3 в контролна среща. Мачът се игра пред повече от 500 зрители на един от терените на Кампуса край Сарафово.

Срещата започна чудесно за бургаския тим, който поведе още в 7-ата минута. Стамен Ангелов проби отдясно и стреля силно към вратата на руснаците. Вратарят се намеси и успя да избие, но топката попадна в Живко Петков, който с безпощаден изстрел с глава я заби под гредата. Символичните домакини продължиха да натискат именития си съперник, но нови пропуски запазиха резултата непроменен.

След 25-ата минута титулярите на "нафтата" намалиха темпото, като явно пролича умора от двубоя с Черно море, игран в събота. Гостите веднага натиснаха и чрез Бурмистров в 27-та и Коломейцев в 43-ата минута поведоха в резултата. На полувремето Димчо Ненов направи смени и промени малко схемата на игра. Футболистите в зелени екипи продължиха да атакуват и стигнаха до нови опасности пред резервния вратар на Амкар.
На два пъти Васил Калоянов имаше шанс да отбележи втори гол, но в единия случай ударът му срещна гредата, а във втория стражът на руския тим успя да избие с върха на пръстите си в корнер. В 67-ата минута прие една от поредните опасности пред руската врата Милен Гамаков с техничен удар възстанови равенството. Малко по-късно влезлият като смяна Мишо Георгиев с топовен шут от около 22 метра не остави шанс на вратаря на Амкар за 3:2.

Още при следващата атака двамата младоци Жак Коен и Хюсеин Филипов сътвориха нападение като по учебник при което Филипов излезе очи в очи с вратаря, но се засуети и стражът спаси мрежата си от сигурен гол. В 88-ата минута опитните гости се възползваха от изпълнение на ъглов удар пред Цветомир Цанков и успяха да възстановят равенството.

В тима на гостите играха тримата български футболисти Георги Пеев, който бе и капитан, Захари Сираков и Благо Георгиев, които бяха сред най-стабилните на терена от отбора на гостите.