Младите футболисти от българския национален отбор за юноши (до 17 години) излязоха преобразени за втората си приятелска среща в Благоевград срещу връстниците си от националния тим на Швеция и постигнаха престижна победа с 1:0.

Преди два дни те загубиха първата контрола срещу юношеските национали на Швеция, играна също на стадион "Христо Ботев" в Благоевград, с 0:2.

Гола за победата на България отбеляза Илия Димитров в 32-ата минута.

За разлика от представянето си преди два дни момчетата на треньора Методи Деянов играха много агресивно, успешно затваряха свободните пространства и не позволиха на бързите шведи да осъществяват типичните си опасни атаки по фланговете. След отлично центриране от около 30 метра в 32 минута на Валентин Томов над всички се извиси Илия Димитров и с глава прати топката в мрежата зад вратаря Молин за 1:0.

Централните защитници Стефан Велков и Мирослав Иванов неутрализираха атаките през центъра на Виктор Нордин и Мирза Халвадзич.

През второто полувреме шведският треньор Роланд Ларсон направи пет смени и вкара в игра всички свои титуляри, но статуквото на терена не се промени.

Методи Деянов освежи в същото време играта на отбора на България с три смени на полеви играчи, а Георги Кънчев и Антонио Тилев имаха възможност да отбележат и втори гол.

След мача Методи Деянов нарече отбора си преобразен и заяви, че е обнадежден за бъдещото му израстване. Както е известно, на юношеския национален отбор на България предстоят евроквалификации през октомври.