Монтана победи Берое (Стара Загора) с 2:1 в мач от 25-ия кръг на А група. Възпитаниците на старши треньора Атанас Джамбазки демонстрираха добра игра и най-вече самочувствие след победата като гост в предишния кръг над Локомотив във Пловдив.

Резултатът бе открит в 27-та минута, когато Луис Едуардо получи топката след далечно изпълнение на странично хвърляне от Антон Личков и с удар от наказателното поле изпрати топката неспасяемо в мрежата на Теодор Скорчев.

Гостите можеха да си тръгнат и с едната точка, след като в 80-та минута Тихомир Трифонов фаулира Георги Андонов в наказателното поле на Монтана и главният съдия Стефан Спасов свири дузпа в полза на гостите. От бялата точка опитният Диан Генчев не пропусна и резултатът стана равен - 1:1.

Само минута по-късно обаче влезлият като резерва през второто полувреме Ахмед Хикмет с далечен удар от над 30 метра донесе победата на отбора на Монтана. След този успех Монтана остана на 11-то място, но вече има актив от 32 точки и се отдалечи от зоната на изпадащите.