Младежкият национален отбор на България по футбол започна с победа квалификациите за европейско първенство. България надигра Андора с 3:0 в първия си двубой във втора квалификационна група, в която са още Русия, Дания, Словения и Естония.

Още от първите минути на мача българите се настаниха в наказателното поле на гостите и от там до края на двубоя имаха тотално превъзходство. След няколко добри атаки най-чистото положение за откриване на резултата пропиля нападателят на Нефтохимик Живко Петков, който изведен сам срещу вратаря не успя да прати топката в мрежата на Андора.

Все пак в 19-ата минута Тодор Неделев със страхотен удар от въздуха от границата на наказателното поле завърши с гол поредната добра българска атака. В 21-ата минута Радослав Кирилов се озова сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее.

Едва в 28-ата минута гостите успяха да организират първата си атака,а две минути по-късно отправиха и първия си удар към вратата на Евтимов. В 30-ата минута Живко Петков засече с глава центриране на Горанов, но стреля над гредата. До края на полувремето гостите успяха да изравнят играта, но в 45-ата минута получиха втори гол във вратата си. След отлична българска атака Живко Петков успя да прати топката в долния ляв ъгъл на Винардел за 2:0.

Само пет минути след почивката Ивайло Чочев покачи на 3:0 след прецизен пас на Тодор Неделев. В 65-ата минута гостите пропуснаха най-чистото си положение, след като ударът на Кристофър Поуса срещна напречната греда. Футболистите на Андора можеха да стигнат до почетен гол, но в 85-ата минута Евтимов спаси удара на Алвес.

Така България стартира с победа, а на 5 юни гостува на Андора във втория си мач от групата.