Младежкият национален отбор на България загуби с 2:3 от Дания в квалификационен мач за Евро 2015. Така шансовете на момчетата на Михаил Мадански за класиране вече са само хипотетични.

Мачът в Стара Загора бе изключително драматичен – имаше два обрата в резултата, три греди и спиране на тока, което отложи началото на второто полувреме с почти 20 минути.

Стадион "Берое" остана без осветление за около 20 минути.

Дания е убедителен лидер в групата с 14 точки, докато Русия има 13 точки. Българие е на четвърто място с осем точки.

Двубоят започна със 7-минутно закъснение заради проблем с мрежата на една от вратите.

Дания откри резултата в 8-ата минута, след като Пиер-Емил Хьойбиерг подаде пас между двама български защитници и Юсуф Поулсен прати топката в далечния ъгъл на Китанов. В 17-ата Едисон Йорданов се разписа от пряк свободен удар и рикошет в защитник на Дания и изравни. За пълния обрат до края на първото полувреме допринесе Милен Гамаков след удар с глава за 2:1 в 27-ата минута.

Началото на второто полувреме се забави с около 20 минути заради проблеми с електричеството на стадиона в Стара Загора. Срещата се доигра, въпреки че електрозахранването не беше възстановено напълно и има част от терена, на която бе по тъмно.

В 53-ата минута гостите изравниха. След центриране от пряк свободен удар Яник Вестергаард реализира с глава второто попадения за датчаните. Юсуф Поулсен оформи крайното 3:2 след самостоятелен пробив в 87-ата минута. Малко преди това българите пропуснаха две отлични възможности за нов гол.

В следващия си мач от квалификациите България е домакин на Словения в Стара Загора на 19 ноември от 18.00 часа.