Отборът на Марек усложни до краен предел мисията на Родопа за оставане в елита след успех с 2:1 в Смолян в мач от 21-вия кръг на "А" група. Гостите от Дупница бяха по-активни през цялата среща и заслужено си тръгнаха с трите точки от планинския град.

Още в 7-ата минута откри след далечен удар. До края на полувремето Марек пропусна на няколко пъти да увеличи преднината си, като пропуски направиха Димитър Георгиев-Шустера и Еньо Кръстовчев.

В 65-ата минута Шустера удвои резултата след грешка в защитата на домакините и точен удар с глава на нападателя. Тимът на Родопа отбеляза почетен гол 5 минути преди края чрез Анатоли Тодоров.

След поражението Родопа остава твърдо вторият изпадащ след сигурния Черноморец на Ивайло Дражев. С успеха Марек пък се измъкна от зоната, лишаващи ги от участие в елита за следващия сезон.