Футболистите и феновете на ФК Македония цяла седмица се заканваха, че ще превърнат гостуването на Локомотив (София) в Скопие в истински ад. Западните ни съседи имат да заличават два гола пасив, след като столичните "железничари" победиха в първата среща с 2:0.

Наставникът на Локомотив Стефан Грозданов няма да може да разчита единствено на контузените Радуканов и Хр. Марков, които пропуснаха и първата среща. Затова Грозданов ще може да пусне в игра най-доброто, с което разполага. Специалистът ще заложи на схема 4-4-2, като в нападение ще излязат Цветан Генков и Саша Антунович. Играта в центъра на терена ще връзват Коилов и Караджинов в средата, както и Орачев и Дафчев съответно вдясно и вляво. Защитата пред стража Голубович ще бъде съставена от Пасков, Дончев, Савич и Добрев.

"В Скопие ще играем със самочувствие и ще се опитаме да водим играта. Очаквам да се представим добре и да постигнем първа победа като гост в евротурнирите", заяви Горзданов при заминаването на отбора.

Домакините от ФК Македония нямат проблеми с контузени или наказани футболисти. Старши-треньорът на тима Радмило Иванчевич ще хвърли в битката най-добрите си футболисти в опит да заличи негативния резултат и да класира отбора си напред в евротурнирите. Той ще заложи на схема 3-5-1-1, като единствен изнесен нападател ще бъде Бръйнарчевски, а зад него ще се подвизава Положани.

Вероятни състави:

ФК МАКЕДОНИЯ: Симов, Божиновски, Деспотовски, Любиславек, Ивановски, Милошевич, Стояновски, Миосавлевич, Йовановски, Положани, Бръйнарчевски

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): Голубович, Дончев, Савич, Пасков, Добрев, Орачев, Караджинов, Коилов, Дафчев, Антунович, Генков

Рефер: Пауло Парати (Потругалия)


ПЕТЪР БАХАРОВ