Юношеският национален отбор до 19 години година стартира с победа в европейските квалификации в тази възраст, на която България е домакин. В първия мач момчетата на селекционера Александър Димитров победиха с 2:1 Словакия, като попаденията отбелязаха играчите на Литекс Реян Даскалов и Кирил Десподов.
Мачът бе наблюдаван от селекционера на мъжкия национален отбор Любослав Пенев, който следи зорко младите таланти на България.

България излезе начело в резултата в 20-ата минута, след като Даскалов получи в центъра на терена пас от Владислав Мисяк. Даскалов направи няколко крачки напред и с удар от 15 метра прати топката зад вратаря Адриан Хован. До края на първата част и двата отбора нямаха кой знае какви възможности, като преобладаваха единоборствата и играта в средата на терена.

Три минути след началото на второто полувреме словаците изравниха от дузпа, която беше отсъдена от съдията Свен Бинделс от Люксембург заради фаул на Александър Василев от Калиакра срещу Лупчо. Защитникът Матуш Беро изравни за 1:1. Но това не пречупи българите -напротив, те заиграха много по-добре и в следващите 15 минути опитаха да вкарат.

В 75-ата минута Кирил Десподов вкара победното попадение за България, но основната заслуга за него беше на неговия съотборник от Литекс Георги Минчев, който се пребори с играч на Словакия и му пусна успоредно на голлинията. Оттам Десподов, един от по-малкия набор, на празна врата не сгреши.

В последните 10 минути словаците на два пъти можеха да изравнят, но най-напред вратарят Любенов спаси сигурно попадение. В 87-ата пък стражът на Левски трябваше да излезе да блокира футболист на Словакия, а ударът на Беро беше спрян пред голлинията от Пламен Гълъбов.

Състав на България: Александър Любенов, Васил Попов, Пламен Гълъбов, Христофор Хубчев, Александър Василев, Реян Даскалов (49- Антонио Вутов), Радослав Цонев, Петър Витанов, Станислав Дрянов (83- Мики Орачев), Владислав Мисяк (69- Георги Минчев), Кирил Десподов жълти картони за България: Васил Попов, Антонио Вутов, Реян Даскалов