Купата на България ще има нов носител. Миналогодишният победител в надпреварата Берое отпадна на осминафиналите отстъпвайки на шампиона Лудогорец. Реваншът в Стара Загора завърши наравно 1:1 и след победата с 2:1 като домакини в първата среща разградчани се класират напред.

Мачът бе с доста заряд заради инцидентите преди вчерашната тренировка на Лудогорец. Здравко Илиев си вкара автогол в 4-ата минута и даде преднина на шампионите, а Венцислав Христов изравни малко преди края на първото полувреме.

Атака срещу Лудогорец! Фенове на Берое нападнаха отбора, футболист е в болница >>

Гостите от Лудогорец излязоха напред в резултата още в началото, като Здравко Илиев си вкара автогол. Той се сблъска със съотборника си Игор Джоман и не се ориентира при нас на Марселиньо към Кишада.

В следващите 20 минути гостите напълно контролираха събитията на терена, а ударите на Марселиньо, Кишада и на Алекс Барт с глава минаха близо до целта.

При една от редките възможности в края на първото полувреме Берое стигна до равенството след интересен удар от 10 метра на Венцислав Христов. Веселин Пенев изсипа топката почти от центъра от свободен удар, Иво Иванов я отклони с глава и тя падна около точката за изпълнение на дузпа. Оттам Христов се обърна и с лек, но точен изстрел до гредата не остави шанс на вратаря Чворович - 1:1.

След началото на второто полувреме домакините опитаха да натиснат, но рядко стигаха до голови положения. Няколко пъти при мелета и далечни удари те затрудниха Чворович, който обаче показа стабилност. Пред другата врата обаче бяха по-чистите положения, а в 72-ата минута Кишада пропусна. Той проби отляво и нахлу в наказателното поле, стреля към далечния ъгъл на Караджов, но топката прелетя на половин метър от лявата греда. Четири минути преди края на мача отново гостите можеха да решат всичко. Иван Стоянов влезе отдясно в наказателното поле очи в очи с Караджов, но стреля в далечния ъгъл, което не се оказа точното решение и топката мина встрани от гредата. Последната възможност в мача беше за домакините и тя се оказа най-чистата за тях за втората част. От близка дистанция Веселин Пенев не успя да вкара с глава, след като Иво Иванов от аутлинията му върна топката.

Така Лудогорец победи с общ резултат 3:2 и стана петият четвъртфиналист в турнира. До момента място сред най-добрите осем намериха Локомотив (София), Локомотив (Пловдив), Черноморец (Бургас) и Ботев (Пловдив).