Лудогорец взе минимален аванс срещу носителя на трофея Берое в осминафиналите за купата на България, след като се наложи с 2:1 в първия мач между двата отбора.

Срещата беше изключително нервна, като треньорът Петър Хубчев и играчът Пламен Крумов бяха изгонени, а други седем футболисти получиха официални предупреждения със жълти картони.

Лудогорец владееше изцяло играта на терена, но гостите бяха отборът, който първи стигна до гол. В 22-та минута на срещата на "Лудогорец Арена" центриране от корнер кацна на главата на Иво Иванов, който стреля с глава и топката падна зад голлинията., но попадение не бе зачетено Защиникът на Берое обаче добави сам своя удар в мрежата на домакините и с това отборът от Стара Загора поведе в резултата, нио играчите реагираха бурно срещу реферите.

Козмин Моци изравни резултата след центриране от ъглов удар в четвъртата минута на добавеното време на първата част. Това предизвика гнева на старши треньора на старозагорците Петър Хубчев, който беше принуден от главния съдия да изгледа второто полувреме от трибуните.

С червения картон на Хубчев обаче започнаха проблемите за рефера Александър Костадинов, който трябваше да укротява на няколко пъти ситуацията на терена със жълти картони. Грубата игра идваше основно от защитниците на Берое, които останаха с един по-малко след червен картон на Пламен Крумов в 75-та минута.

Михаил Александров беше дал аванс на Лудогорец след чудесно попадение във вратата на Иван Караджов след час игра. Останали с човек по-малко играчите на Берое не успяха да отговорят на втория гол и предпочетоха да пазят резултата. Те успя да съхранят гола разлика на терена на шампионите и ще се опитат да го заличат на реванша в Стара Загора.