Локомотив (София) победи гостуващия Берое (Стара Загора) с 3:0 в среща от 5-ия кръг на А група. Първото полувреме на националния стадион "Васил Левски" премина равностойно без да бъдат отбелязани голове.

През втората част столичния тим заигра по-активно от съперниците си и резултатът не закъсня. В 53-ата минута Дерек Асамоа откри резултата след асистенция на Цветан Генков. Само 6 минути по-късно Генков се възползва от грешка в защитата на Берое и увеличи на 2:0. В 69-ата мин. главният съдия Ахмед Ахмед изгони треньора на гостите Илиан Илиев заради непристойното му поведение.

В 74-ата минута Локомотив остана с 10 души, след като Преслав Йорданов, който влезе в игра в 55-ата минута, получи два жълти картона. Въпреки че бяха в намален състав железничарите успяха да направят резултата класически. В 85-ата мин. отново Генков изведе Асамоа, който останал сам пред вратаря на гостите не сбърка и направи 3:0. След този успех Локомотив излезе на 2-ра позиция с 12 точки.