Локомотив (София) отстрани Славия на осминафиналите, след като победи "белите" като гост с 2:0 във втората среща и с общ резултат 3:2 се класира за следващата фаза на турнира за купата на България.

Домакините пресираха своя съперник и не му позволиха да организира опасни атаки към вратата на Георги Петков в началото на двубоя. В 14-ата минута Фернандо да Силва подаде към Галин Иванов, който стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на "железничарите".

Превъзходството на Славия продължи, но до други опасности пред вратата на Божидар Митрев не се стигна.

В самото началото на втората част Галин Иванов стреля към вратата на гостите, но не намери очертанията.

Така се стигна се до 53-ата минута, когато Седрик Базея напредна в половината на домакините, финтира защитата и с плътен удар не остави шанс за Георги Петков, давайки аванс в полза на Локомотив.

В 69-ата минута Атанас Курдов стреля технично от наказателното поле, но топката премина в близост до страничната греда на вратата на гостите.

Десет минути преди края Искрен Писаров получи пас в наказателното поле, финтира защитник на "белите", след което центрира, а Том засече топката от няколко метра за крайното 2:0.

Три минути след това удар на Маркиньос срещна гредата на вратата на Славия и така "белите" не успяха да се възползват от победата си като гости в първия мач и отпаднаха от надпреварата.