Локомотив (Пловдив) разгроми с 5:0 втородивизионния Витоша Бистрица в първи осминафинален мач в турнира за купата на България.

Два гола за успеха реализира Станко Йовчев, а по веднъж се разписаха Аймен Белаид и резервите Крис Гади и Георги Стефанов.

В групата на гостите от Бистрица бе включен бившият премиер Бойко Борисов. Той обаче не не се появи на резервната скамейка, тъй като не пристигна при своите съотборници в Пловдив и така сам отряза своя шанс да влезе в игра, и да постигне очаквания нов рекорд.

Бойко Борисов на прага на световна спортна сензация >>

Треньорът на пловдивският тим Александър Станков направи доста промени в стартовия състав и пусна играчи, които по-рядко получават шанс за изява.

Домакините поведоха с 24-а миунта с гол на Аймен Белаид, който засече топката в мрежата след центриране на своя брат - новото попълнение Тижани Белаид.

В самия край на първата част настъпиха минутите на юношата на ЦСКА Станко Йовчев, който блесна с два гола в рамките три минути. Йовчев реализира в 41-а минута с удар отблизо, а малко по-късно отново той бе точен за 3:0.

След почивката силни изяви имаше влезлият като резерва Георги Стефанов, който в 51-а минута центрира меко от дясно и Крис Гади покачи на 4:0, а в 71-а минута Стефанов направи 5:0 с хубав шут извън наказателното поле.