Локомотив (Пловдив) победи Сливен с 2:1 в първи мач от пролетния дял на футболната ни "А" група.
В този мач и двата отбора имаха възможност да се поздравят с победата, но домакините бяха по-търпеливи и спечелиха трите точки в последните секунди на срещата.

Домакините от Локомотив поведоха в резултата  в 18-та минута с гол на  бразилеца Даксон Да Силва след добро подаване на Делибашич. Само пет минути по-късно Стоянов от Сливен се възползва от грешка за зашитата на "железничарите"и със силен удар от границата на наказателното поле вкара топката във вратата на Акалски за 1:1.

В първите минути на втората част домакините бяха по активни. Единственото по-сериозно положение бе пропиляно Милотинович в 52-та минута. До края на двубоя положенията се редуваха пред двете врати, нодо ново попадение не се стигна.

Когато всички очакваха, че срещата ще завърши наравно, в третата минута на добавеното време резервата Дани Кики вкара победното попадение с удар извън наказателното поле и донесе важната победа за своя отбор.