Локомотив (София) победи Черноморец с 3:1 в първи мач от осминафиналите на турнира за купата на България и сложи край на серията от девет поредни успеха на тима от Бургас.

"Железничарите" откриха резултата на стадион "Славия" още в 8-ата минута, когато Димитър Илиев засече топката отблизо след пас на Георги Христов. В края на полувремено символичните домакини реализираха и второ попадение във вратата на Черноморец благодарение на Светльо Петров, който с хубав удар направи 2:0.

Малко след почивката "акулите" намалиха резултата. Траян Дянков центрира от фаул, вратарят на Локомотив Галев не изчисти добре и Терзиев отблизо бе точен.

Крайното 3:1 оформи Антонио Павлов в 75-ата минута. През втората част играчите бяха затруднени заради силен снеговалеж.

На стадиона бяха треньорите на ЦСКА и Литекс - Стойчо Младенов и Христо Стоичков.

Реваншът в Бургас е на 15 декември (събота) от 13 часа.