Локомотив (София) победи Черноморец с 1:0 в първи мач от 1/4-финалите на турнира за купата на България.

Вижте репортаж от мача:

Единственото попадение реализира Александър Бранеков още в 5-ата минута на двубоя. Той се разписа след центриране от корнер на Румен Трифонов.

Мачът беше много оспорван и качествен в началните минути на първото полувреме, като и двата отбора създадоха по няколко положения за гол, но само Локомотив се възползва и поведе в резултата.

Столичните "железничари" стигнаха до корнер в петата
минута, а центрирането на Румен Трифонов беше засечено с глава от капитана Бранеков в мрежата на Младен Живкович.

Ситуацията се повтори и в 19-ата минута, но този път ударът на нападателя Димитър Илиев срещна на два пъти гредите зад стража на гостите от Бургас. Само до 20-ата минута на срещата Черноморец изпусна две много
добри положения за гол, като и при двете в основата на бързите атаки на "акулите" беше Карлос Фонсека.

В първия случай негово центриране създаде суматоха в наказателното поле на Локомотив, а във втория той получи топката от Симеон Райков, но не успя да затрудни Божидар Митрев.

Двата отбора продължиха да използват слабите места на съперника и атакуваха предимно по крилата, като това даде резултат само за домакините от Локомотив. Те стигнаха до ново добро положение след половин час игра, когато Раул Авонсе центрира от лявото крило и намери Марко Ранджелович, който обаче нацели далечната
греда след силен удар с глава.

Второто полувреме също започна равностойно, но отново Локомотив организира първата голова атака, като в нея добро положение беше изпуснато от появилия се в игра на почивката Даниел Генов. Той получи удобна топка пред вратата на "акулите", но стреля неточно.

Черноморец отговори с натиск след 75-ата минута. Първо Митрев спаси удар на Симеон Райков от границата на наказателното поле, а след това се намеси решително при центриране на крилото и удар с глава под гредата от страна на резервата Бранимир Костадинов.

Той пропусна и пет минути по-късно, когато отново Райков го намери в наказателното поле и нападателят засече топката, но Бранеков изби опасния удар. В самия край на мача Симеон Райков укроти на гърди центриране и
подаде на два метра от голлинията на Митрев, където Гамаков изигра изключително нескопосано ситуацията и не успя нито да спре топката, нито да стреля.

Локомотив извади късмет и не допусна гол в четвърти пореден мач от първенството и турнира за купата на България. Реваншът между двата тима пък е насрочен за следващата сряда, 19 март, от 18 часа на стадион "Лазур".