Локомотив (Пловдив) се класира за 1/2-финалите за Купата на България, след като надделя с 1:0 над Вихрен в Града под тепетата. Голът вкара Даксон да Силва в 26-ата минута след пас на Явор Въндев. Като цяло срещата бе с леко преимущество за "смърфовете" и минималната победа изглежда заслужена.

През първото полувреме домакините имаха териториално предимство и създадоха няколко изгодни положения, в основата на които бяха Явор Въндев и Даксон да Силва. В 26-ата минута добра комбинация между двамата даде аванс на пловдивчани. Въндев изведе своя съотборник сам срещу вратаря и Даксон не сбърка.  След почивката Локо успя да запази аванса и да се поздрави с класиране за 1/2-финалите.

ЛОКО (ПД) - ВИХРЕН - 1:0
1:0 - Даксон (26)

Локо (Пд): Колев, Костич, Милиев, Самокишев, Йошев, Димитров, Златински, Даксон, Златинов (57 -Златковски), Кики (66 - Халими), Въндев
Вихрен: Велинов, Георгиев, Христозов, Тренков, Данчев (38 - Ю. Иванов), Дяков, Марков, Р. Иванов, Оливейра (77 - Саватов), Семерджиев, Конти (51-Величков)

снимка:plovdiv24.com