Локомотив (Пловдив) загуби от Удинезе с 2:3 в третата си контрола в Италия, съолщава lportala.net. След загубите от Тревизо и Киево с обща голова разлика 0:10, този път пловдивчани се представиха по-достойно. Те играха силно в началото на двубоя и дори поведоха в резултата с гол на младия талант Димитър Илиев, който се възползва от центриране на Крисимир Димитров в 26-ата минута. Десет минути по-късно италианците изравниха след попадение на Бенетале. След почивката бяха извършени доста смени, които нарушиха ритъма на игра. В края на срещата обаче двата тима се разиграха и отбелязаха нови три гола. Джерарди и Десоне от дузпа направиха резултата 3:1 за Удинезе, а Златковски се разписа за Локомотив.

Това беше последната контрола за пловдивските "железничари" на италианска земя. "Смърфовете" се отказаха от заплануваната четвърта проверка, като варианти за нея бяха отборите на Фиорентина, Асколи и Падуа. Спарингите бяха свързани с дълги пътувания из Италия, което не допадна на старши треньорът Аян Садъков. Локомотивци се завръщат в България на 30 юли, неделя.