
След Ботев вчера и другият пловдивски тим – Локомотив, поиска мачът му с Левски в полуфинала за купата да бъде свирен от чужденец. Генералният секретар на клуба Атанас Узунов съобщи, че вече е внесъл нужните за това документи в БФС. Той поясни, че лично босът на "черно-белите" Александър Тасев е настоял арбитърът да не е българин. “Двубоят ще е доста напрегнат и оспорван, защото след него ще е ясен единият финалист. Желаем чужд съдия, защото така и двата тима ще са с равни позиции, няма да има и съмнения за натиск от едната или другата страна”, добави Узунов.
Вчера треньорът на смърфовете Иван Маринов изостави отбора, за да наблюдава контролата на юношеските национали с Видима. В селекцията на Борис Ангелов попаднаха Дани Кики и Димитър Илиев от Локо. Вместо Маринов заниманието на"смърфовете" бе водено от помощниците Стефан Генов и Атанас Запрянов.
Спортно-техническият щаб на пловдивчани е в паника, защото цялата защита на тима увисна с картони. Йордан Милиев, Мартин Сечков, Данаил Бачков, Георги Самокишев и Ангел Йошев трябва да се пазят от официални предупреждения срещу Родопа и Беласица, за да могат да играят срещу Левски за купата.
Веселин Владимиров, „Тема Спорт”

