Литекс победи Дунав с 3:1 в последната си контрола преди подновяването на футболното първенство.

Ловчанлии поведоха в резултата още в 16-ата минута, когато Пламен Николов засече с глава центриране от корнер. В 30-ата минута след една бърза контраатака на "оранжевите" Мирослав Манолов беше изведен на стрелкова позиция и покачи на 2:0.

Четири минути след това русенци можеха да намалят, но вратарят на Литекс Марин Орлинов спаси битата от Раденцов дузпа.

Футболистите на Литекс също получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар в 48-ата минута, отсъден за нарушение срещу Мирослав Манолов, но Петър Златинов стреля над гредата.

Въпреки превъзходството на "оранжевите" русенският тим успя да намали на 1:2 в 80 ата минута, когато Николай Бодуров си вкара нелеп автогол. Националът върна топката към вратаря Марин Орлинов, но тя срещна неравност на терена и го излъга, като влезе в мрежата.

Две минути пред последния съдийски сигнал след пробив на младока Георги Минчев топката попадна в Петър Златинов и той оформи крайното 3:1 за Литекс.