Отборът на Литекс е новият носител на Суперкупата на България. На финала на стадион "Васил Левски" "оранжевите" победиха Берое (Стара Загора) с 2:1 след продължение. Голът за победата реализира Нифлор в 101-ата минута. Това е първа Суперкупа за Литекс в историята на тима.

Съставът на Берое поведе в резултата още в 4-ата минута след автогол на Джемал Берберович, който засече удар на Тодор Христов в собствената си врата. 13 минути по-късно обаче равенството бе възстановено. Разписа се Александър Барт. Той се възползва от чудесно подаване на Том. Последваха няколко атаки и за двата състава, но до гол така и не се стигна.

В края на първата част Христо Янев бе близо до реализиране на попадение, но вратарят Скорчев изби от голлинията. През втората част по-чистите положения бяха пред вратата на Берое, като невероятни пропуски направиха Нифлор и Светослав Тодоров. Така се стигна до продължения. В първото от тях Литекс оказа натиск и в 101-ата минута Нифлор засече центриране на Том във вратата на Теодор Скорчев, който до този момент игра много стабилно, спасявайки всички удари на "оранжевите". Във второто продължение пък липсваха сериозни голови положения.