Литекс се класира за четвъртфиналите на Купата на България след като разгроми Спартак (Варна) със 7:1 в Ловеч.

"Оранжевите" спечелиха първата среща в морската столица с 1:0, а днес тотално надиграха съперника си и записаха разгромен успех.

Гостите удържаха нулевото равенство до 20-та минута, но след това само за две минути възпитаниците на Христо Стоичков решиха изхода от двубоя с голове на Герасим Заков и Исмаил Иса.

До края на полувремето Иса отново и Томи Костадинов направих 4:0, а пред втората част Заков вкара още две попадения, за да оформи своя хеттрик.

Спартак (Варна) отбеляза почетното си попадение в 57-та минута, Георги Димитров се разписа след самостоятелен пробив, а Армандо Ваюши оформи крайното 7:1 малко преди края на срещата.

Другите мачове за Купата на България ще се играят в края на седмицата.

в събота, 13:00 ч:

Черноморец (Бс) - Локомотив (Сф) (в първата среща 1:3)
Черно море  - Левски  ( 0:4)
ЦСКА  - Чавдар (Етрополе) (2:0)
Миньор (Пк) - Банско (1:1)
Локомотив (Мездра) - Берое  (0:4)

в неделя, 13:00 ч:

Нефтохимик 1962 - Пирин (Гоце Делчев) (0:1)