Отборът на Литекс се изкачи на трето място в класирането на "А" група, след като постигна най-убедителната си победа от началото на сезона. Ловчалии разгромиха с 5:1 пловдивския Ботев.

Още в 14-та минута защитникът Пламен Николов откри резултата след аситстенция на Нифлор, а 12 минути по-късно двамата си размениха ролите и този път французинът записа името си сред голмайсторите за 2:0. В 28-та минута "жълто-черните" успяха да намалят чрез Омониго Темиле, който прехвърли вратаря Тодоров, но до края на полувремето Дока отново увеличи аванса на Литекс, вкарвайки за 3:1.

През втората част момчетата на Станимир Стоилов реализираха още две попадения. Том бе точен в 64-та минута, а влезлият като резерва Радостин Кишишев с хубав удар от границата на наказателното поле оформи крайното 5:1.