Литекс се наложи с 3:2 над 6-ия в полската Екстракласа Погон (Шчечин) в поредната си проверка на турска земя.

Два пъти за лидера в "А" група се разписа Юрген Джазула, а победата донесе колумбийското крило Данило Асприля пет минути преди края на срещата.

Една от звездите на поляците Марцин Робак откри резултата в 27-ата минута, но след атака на Литекс и удар на Асприля, топката беше избита с ръка.

Юрген Джазула изравни, а в последната минута на първата част той направи и пълен обрат. В 68-ата минута съдията отсъди втора дузпа, този път за нарушение, но вратарят на поляците Радослав Янукиевич спаси удара на Уилмар Джордан.

Все пак пет минути преди края на мача Данило Асприля, който преодоля бавния Козловски и вкара за крайното 3:2.