Лудогорец отново спечели срещу Литекс с 2:1 в четвъртфиналния мач - реванш за Купата на България и се класира на полуфиналите в турнира.

Първата среща в Ловеч бе завършила при същия резултат.  Така Миодраг Йешич направи повторен дебют начело на Литекс със загуба.

Ловчанлии поведоха в резултата и изглеждаше, че може да сътворят изненада в Разград. Точен в 34-ата минута бе Цветанов. След това обаче домакините съумяха да вкарат два гола. Моци бе точен в последната минута на първата част. След почивката, в 68-ата минута, Николов си отбеляза автогол.

Как се разви срещата:

:
  • 90'
  • 84'
    Мисиджан бе сменен от Абало
  • 83'
    Джазула също си изкара жълт картон
  • 81'
    Жълт картон за Кирил Десподов
  • 79'
    Георги Терзиев получи жълт картон
  • 76'
    Том е заменен от Джазула
  • 69'
    Кишада смени Безяк в състава на Лудогорец, а Десподов влезе на мястото на Асприля в отбора на Литекс
  • 68'
    Пламен Николов прати топката в собствената си врата, след като не можа да избие
  • 58'
    Марселиньо и Ернандес имаха възможност един след друг, но шансът бе на страната на Пиргов
  • 51'
    Жълт картон за Васил Божиков
  • 46'
  • 45'
    Козмин Моци бе оставен непокрит и се възползва от грешката на защитата - 1:1
  • 45'
  • 34'
    ГОООЛ! Литекс поведе след страхотна атака. Цветанов излезе сам срещу Чворович и не сбърка
  • 32'
    Принудителна смяна, Златински бе сменен от Ернандес
  • 24'
    Страхотен шанс за Лудогорец. След серия от карамболи, топката стигна до Александров, но той не съумя да отбележи
  • 21'
    Първа възможност за Литекс, Миро Манолов подаде на Асприля, но колумбиецът не стигна до топката
  • 7'
    Мисиджан стреля опасно, след като излезе сам срещу Пиргов, но вратарят показа добър рефлекс и спаси